fbpx

Jak přežít horké letní dny v těhotenství

Publikováno v: Blog |

Jen před pár dny nám začalo astronomické léto a venkovní teploty nám už atakují třicítky. Horké letní dny jsou nepříjemné pro všechny, pro těhotné ženy, kterým bývá tepleji normálně, to platí dvojnásob. Jak si tedy aspoň trochu ulevit?

To, že byste měla hodně pít a vycházet ven hlavně ráno a večer, kdy jsou teploty příjemnější, určitě víte, stejně jako to, že abyste si nepouštěla teplo do bytu, je dobré větrat také jen ráno a večer a jinak přes den „zabednit“, zavřít okna a zatáhnout žaluzie či rolety, pokud vám dovnitř svítí sluníčko.

Já bych se chtěla podělit s vámi o tipy, které jsem si  osobně vyzkoušela na sobě a i jako netěhotná je využívám.

  1. Noste volné, lehké a vzdušné oblečení, nejlepší jsou krátké široké šaty, které větrají.
  2. Jezte ochlazující potraviny. Čínská medicína rozlišuje potraviny na zahřívající, ochlazující a neutrální. Proto si naservírujte jahody, banány, vodní meloun, hrozny, salátovou okurku, rajčata a zakysané mléčné výrobky.
  3. Vlažná sprcha klidně i několikrát za den bude příjemná.
  4. Osvěžit se samozřejmě můžete i venku, za bezpečné vody se považuje čisté moře a tekoucí vody, dobrou volbou je určitě i domácí bazén, pozor si dejte na koupaliště a rybníky, ve kterých mohou být sinice.
  5. Do kabelky si vezměte s sebou vodu ve spreji, já mám třeba z dm drogerie za pár korun a v případě potřeby si postříkejte obličej, dekolt i ruce. Tip: pokud dáte sprej přes noc do ledničky, bude osvěžení ještě lepší 🙂
  6. V případě nouze pomůže ochlazení zápěstí a zátylku, na který si dejte mokrý ručník.
  7. Hlavně ke konci těhotenství trápí spoustu nastávajících maminek otoky, nejvíce rukou a nohou. Kdykoli můžete, hoďte nohy nahoru a samozřejmě pomůže i studená lázeň. 
  8. Na otoky je také výborný kopřivový čaj, když do něj přidáte i citronovou šťávu (vit.C), využije vaše tělo i železo, kterého se často ženám nedostává.
  9. V horku se také špatně usíná a spí, zapomeňte na teplou peřinu, přikryjte se jen povlakem či prostěradlem nebo spěte jen tak. A co se mi ještě osvědčilo? Těsně před spaním si osprchovat studenou vodou nohy – chodidla a lýtka a s sebou do postele si vzít namočený ručník nebo osušku, kterou se přikryjete – to bylo opravdu příjemné a ráno byla osuška úplně suchá 🙂

A rada na závěr? Na sluníčko choďte opatrně a určitě používejte ochranné opalovací prostředky s vysokým faktorem. V těhotenství je totiž zvýšená pigmentace, díky které můžete přijít k pigmentovým skvrnám jako já k té své na tváři, když jsem čekala Honzíka.

 

Čekáte miminko a chcete se co nejlépe připravit na porod?

Zajímá Vás, jaké to bude v šestinedělí? A co kojení, jak s ním správně začít?

Řešíte, co vše Vás čeká a jak se na to co nejlépe připravit?

Stáhněte si e-book ZDARMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 Bez komentáře »


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *